Nogi do stołu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Nogi do stołu, czyli stół też może być elegancki

Zapewne mieli Państwo dylemat jaki wybrać stół do najważniejszego pomieszczenia w Waszym gospodarstwie, niejeden z Was ma dylemat czy się kierować. Warto zwrócić uwagę na to w jaki dany stół jest wykonany, jednak dość istotną kwestią są nogi od stołu, zasadnicze znaczenie ma ich kształt, stabilność, wygląd estetyczny i wiele innych argumentów, które decydują na Nasz wybór. W ofercie nóg do stołu możemy wybierać spośród, takich wykonanych przez kowala, stolarza czy innego specjalistę który wykonuje bezpośrednio zamówienie dla swojego Klienta. Wygląd tego artykułu ma istotne znaczenie z kilku dość ważnych dla Nas powodów: sugerujemy się wygodą i estetyką jak większość społeczeństwa jesteśmy wzrokowcami, jednak spore znaczenie ma również styl wykonania i wytrzymałość, należy o tym pamiętać decydując się na konkretny model.

Nogi do stołu – renowacja starych elementów

Niektórzy z Nas są na tyle sentymentalni, że wykorzystują swoje stare nogi od stołu, poddają renowacją by na nowo przywrócić im nowe życie, lepszy wygląd i charakterystyczną wizje efektu końcowego, co za tym idzie zaprojektować pozostałe wyposażenie swojego domu tak by to właśnie One – nogi od stołu były tym efektem WOW. Ma to o tyle znaczenie, że w przypadku przyjmowania gości, petentów czy innych wchodzących do pomieszczenia gdzie stół jest w centrum uwagi na nogi zwracamy bardziej uwagę między innymi dosuwając krzesło do stołu, patrzymy by nie zahaczyć, w przypadku osób nieśmiałych lub z mową ciała ukazującą „skrycie”/ „tajemniczość” można zauważyć, że chowają nogi pod krzesło starając się je gdzieś umieścić (syndrom osoby nieśmiałej). Nie bez znaczenia istotnym doborem odpowiednich nóg do stołów kieruje się spora rzesza osób. Można to zauważyć po projektach architektów, którzy pomagają nam na nowo ożywić i zaprojektować Nasze pomieszczenia. Projekty mają to do siebie, że po za układem pomieszczeń i rozmieszczeniem poszczególnych elementów wyposażenia powierzchni zawierają w sobie komponenty wystroju finalnego.

Dobór nóg do reszty pomieszczenia

Sugerując się zmianą, wyborem nowego, zamianą czy renowacją warto wziąć kilka argumentów pod uwagę. W pomieszczeniach ciepłych, przytulnych gdzie atmosfera witanych gości zazwyczaj jest przyjazna dobieramy artykuł o łagodnych kształtach bez ostrych krawędzi/ rzeźbień czy ornamentów. W pomieszczeniach służbowych, gdzie przyjmowani są petenci, załatwiane sprawy służbowe można zauważyć proste stoły z prostymi nogami –  prostota wykonania ma świadczyć i Nas utwierdzać w przekonaniu, iz mamy do czynienia z profesjonalizmem  i całością pasującą do architektury pomieszczenia, które na ogół jest chłodne. Warto zmienić stereotypy przy projektowaniu ważnych dla Nas pomieszczeń. W zaciszu domowym można zauważyć zmiany co do projektowania pomieszczeń, stają się mniej zaciszne, bardziej „kańciaste” są obarczone prostymi liniami zarówno co do wyposażenia jak i wystroju. Przedsiębiorstwa i mniejsze Firmy zachęcające swoich Klientów ciepłym przywitaniem ma istotne znaczenie dla dalszego rozwoju działalności z kilku powodów. Wystrój powinien być tak przedstawiony by Klient miło wspominał wizytę. Zanim zaakceptujemy projekt architekta weźmy pod uwagę takie detale jak dobór stołu i odpowiednich nóg do stołu, krzeseł i innych elementów wyposażenia. Z pewnością zaowocuje to wieloletnimi wspomnieniami szanowanych Klientów, starych znajomych. Wracając do czasów PRL-u widzimy zmianę architektury i poglądu na poszczególne przedmioty. Może to i steoretypowe jednakże ma swój urok w ostatecznym wykonaniu nowego projektu.